PAGARINĀTA IZSTĀDE GITA CANKALE "LĪDZ PADUSĒM VASARĀ"

❗️❗️❗️ PAGARINĀTA IZSTĀDE ❗️❗️❗️❗️

no 19.MAIJA līdz 9.JŪNIJAM klātienē būs skatāma Gitas Cankales gleznu izstāde "Līdz padusēm vasarā".

Gitas Cankales dzimtā pilsēta ir Jēkabpils. Lai gan jau skolas laikā esot padevusies zīmēšana, dzīves ceļš ir aizvedis tālāk uz Rīgas Politehnisko institūtu (tagadējā Tehniskā universitāte), kur apguvusi datorspeciālistes profesiju. Zīmēšanai nopietni pievēršoties tikai trīsdesmit gadu vecumā, kad bērni paaugušies un gleznotāja esot varējusi pilnveidoties pēc pašas vēlmēm.

Pamatzināšanas glezniecībā iemācījusies, veidojot sadarbību ar Jēkabpils mākslas skolu pedagogiem, bet glezniecības studijas vēlāk turpinājusi pie gleznotāja, profesora Kaspara Zariņa studijā PEDANTS (Rīgā). Pēcāk kļuvusi par mākslas un jaunrades veicināšanas biedrības MELNĀ MUŠA un privātas glezniecības studijas vadītāju, organizējusi dažādas aktivitātes ne tikai jauniešiem, bet arī pieaugušajiem.
Kopš 2000.gada gleznotāja aktīvi piedalās dažādās grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, ir bijušas arī daudzas personālizstādes gan Jēkabpilī, gan Rīgā , un citās Latvijas pilsētās.

Visbiežāk tie esot eļļas darbi, bet nu jau arvien biežāk pievēršas arī akriltehnikai. Pagājušā gadā Jēkabpilī izstādē atrādījusi savus zīmējumus, kuri tapuši dažādās tehnikās – gan pasteļtehnikā, gan ar ogli un krāsaino tušu.

Gleznotājai šis gads ir īpaši nozīmīgs, jo šogad aprit divdesmit gadi, kā Gita ir nopietni pievērsusies glezniecībai. “Tas ir nebeidzama prieka avots. Šoreiz izvēlējos ziedus un augus, arī kādu kluso dabu, portretu, jo gleznoju it visu, neesmu viena konkrēta žanra cienītāja. Man patīk spilgtas krāsas, saulainas dienas, siltums, vasara, tāpēc lai būtu “Līdz padusēm vasarā””, tā stāsta pati izstādes autore Gita Cankale.

Izstādi aicinām apmeklēt līdz 2020. gada 9.jūnijam Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē.